A projekt célja az egész életen át tartó tanuláshoz hozzáférés biztosítása, különös tekintettel a hátrányos helyzetűekre.
A beavatkozás célcsoportját a köznevelésben részt nem vevő ifjúság és felnőtt korosztály, kiemelt célcsoport a hátrányos helyzetűek.
A projekt keretében minimum 267 fő részvevővel számolunk, ebből 141 fő hátrányos helyzetű (53%), továbbá 21 fő munkanélküli és 23 fő inaktív.
Összesen 12 oktatási programot tervezünk és 5 különböző tanulási formát valósítunk meg a projekt 18 hónapja alatt.
A programok témái: egészséges életmód, irodalom, mindennapi élet, család, háztartás, történelem, pszichológia, gasztronómia, földrajz, útleírás, film, színház, helytörténet, internethasználat, elektronikus ügyintézés. Igény mutatkozott több érdeklődési terület összekapcsolására is, ezért komplex témákat összefogó tanulási formákat alakítottunk ki.
A pályázat megvalósításában a Deák Ferenc Megyei és Városi Könyvtár három intézményegysége és két fiókkönyvtára vesz részt: Deák Ferenc Megyei és Városi Könyvtár (DFMVK), József Attila Városi Tagkönyvtár (JAVTK), Apáczai Csere János Tagkönyvtár (ACSJTK), a DFMVK Ságodi Fiókkönyvtár és a DFMVK Zalabesenyői Fiókkönyvtár.
helyszíne:
8900 Zalaegerszeg, Deák Ferenc Megyei és Városi Könyvtár
képzés időtartama:
8 óra
óraszám:
5 alkalom x 30 perc
résztvevők száma:
Max. 20 fő
helyszíne:
DFMVK Apáczai Csere János tagkönyvtár
képzés időtartama:
2019. május - 2019. június
óraszám:
5 x 45 perc
résztvevők száma:
20 fő
helyszíne:
DFMVK József Attila Városi Tagkönyvtár
képzés időtartama:
2019. április-július
óraszám:
5x50 perc
résztvevők száma:
20 fő
És értesüljön még idoben legújabb képzéseinkrol!